Козелецька РДА
      Анонси











                                
                                
                                
                                
                                
                                
                                
                                
                                Заклади культури Козелеччини

                                Назад

                                Музеї
                                Козелецький музей історії ткацтва Чернігівщини

                                 

                                Козелецький музей історії ткацтва Чернігівщини заснований в 1988 році на основі наказу обласного управління культури і туризму та наказу Козелецького районного відділу культури і туризму  як відділ Остерського краєзнавчого музею, філіал обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського. З 1995 року  музей функціонує як самостійний, безпосередньо підпорядкований відділу культури і туризму Козелецької районної державної адміністрації.

                                Музей історії ткацтва Чернігівщини знаходиться в приміщенні Вознесенської церкви (пам’ятник архітектури ХVIII ст.).

                                З давніх-давен Козелець був ремісничо-торговим центром. Тут розвивалось ткацтво, кравецтво, чоботарство та інші ремесла. В «Географічному описі Києва та Київського намісництва за 1775-1786 р. «згадується:» А особо сей город славится превосходными ткачами по изготовлению серпанков и берет пред многими другими местами в сем ремесле преимущество». Ці серпанки (тонкі полотна, виткані на ткацькому вестаті) йшли на виготовлення одягу для царського двору. В ткацькому вертаті однією з основних деталей є човник, який в давнину називали «козликом». Можливо, від назви цієї деталі пішла назва нашого містечка-Козелець, і, можливо, цей історичний факт став причиною створення в Козельці музею історії ткацтва Чернігівщини.

                                Вперше двері музею були відкриті для відвідувачів в серпні 1992 року до першої річниці незалежності України.

                                У музеї зібрані експонати майже з усіх районів Чернігівщини. Зокрема, це такі колекції:

                                - зразків та предметів українського сучасного народного ткацтва  Народного художника України, Заслуженого діяча мистецтв України Нечипоренка С.Г. (уроженця Чернігівщини),

                                - басанських рушників,

                                - кролевецьких рушників,

                                - вироби Дігтярівської ім.8 Березня та Остерської ткацьких фабрик,

                                - світлотіньового ткацтва (настільники, рядна, скатертини, полотно та ін.),

                                - українського національного костюма та його належностей,

                                - знаряддя праці для обробки льону,

                                - солом’яників,

                                - зимового одягу.

                                У музеї зберігаються картини місцевих художників, вироби з кераміки, дерева та соломи, світлини та ін.

                                У залі музею проходять фотовиставки, виставки картин художників та робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

                                 

                                Козелецький музей історії ткацтва Чернігівщини відкритий для відвідувачів з 8 до 17 години.

                                Вихідні дні: понеділок, вівторок.

                                Телефон:.

                                Адреса музею: вул.Соборності,б.12, сел.Козелець, Козелецький район, Чернігівська область,17000.

                                 

                                 

                                Остерський краєзнавчий музей

                                Остерський краєзнавчий музей один із найстаріших на Чернігівщині.

                                Заснований в 1908 році рішенням Остерської земської управи як «Шкільний музей наочних посібників». У жовтні 1912 року музею було виділено окреме приміщення в земскій бібліотеці і він відкрив двері для відвідувачів.

                                З 1919 року діяв як сладова щойно створеного музею педагогіки, етнографії і природи Остерського педагогічного техникуму ім. Л. Глібова.

                                Директор цього технікуму Анатолій Григорович Розанов (1883-1950) став фундатором і першим завідувачем музею. При цьому він організував метереологічу і гідробіологічну станції, станції лугівництва і лікарських рослин (1922), Остерське наукове товариство краєзнавства (1924). Під керівництвом

                                А.Г. Розанова члени товариства брали участь у археологіних дослідженнях свого багатого на яскраві події минувшини козацького краю, вивчали його природу, збирали пам'ятки фольклору і етнографії. Було здіійснено обстеження рівня писемності мешканів Остерщини.

                                1924 року, завдяки зібраним матеріалам і проведеній роботі, музей стає краєзнавчим.

                                З травня 1919 року і по сьогодні музей знаходиться в будинку генерал-лейтенанта Володимира Костянтиновича Солонини (1854-1914), який подарував його місту в довічне володіння з тим, щоб у ньому розмістити культурно-освітню устаову. Будинок, розташований в мальовничому урочищі, яке називається Солонинівщиною, споруджено 1898 року. Тут збереглися чудові кахляні груби та камін, роботи місцевого умільця Михайла Бобруйка.

                                1998 року на фасадній стіні музею коштом Чернігівської обласної газети «Гарт» встановлено меморіальну дошку — в пам'ять про В.К. Солонину.

                                До 1941 року в Остерському краєзнавчому музеї налічувалося кілька тисяч унікальних експонатів, але під час окупації району німецько-фашистськими загарбниками (1941-43) вони були розграбовані.

                                Більшість теперішніх колекцій зібрано вже в повоєнний час. Ці речі й письмові пам'ятки, які всебічно висвітлюють історію Остерщини від стародавніх часів до наших днів.

                                 

                                Музей має відділи природи, історії та фондів, де понад шістнадцять тисяч експонатів. Серед них є унікальні ювелірні прикраси ХІІ ст., різблений сволок ХVІІ ст., ікона ХVІІ ст., зразки народного ткацтва та вишивки ХVІІІ ст.

                                Окрім уже згаданого А.Г. Розанова, значний внесок у вивчення музейних колекцій зробили інші члени Остерського наукового товариства краєзнавства:

                                О.В. Бузун (1905-1972), а також відомий мистецтвознавець професор

                                В.М. Зуммер ( 1885-1970), який в 1952-56 рр. працював у музеї.

                                Силами наукових працівників музею, за участю журналу «Сіверянський літопис», підготовлено і видано дослідження Олександра Базуна «Історія Остерщини», де, немов у краплині води, відбито нелегкий еволюційний поступ всієї землі української.

                                У музеї знаходяться архівні матеріали, пов'язанні з останніми роками життя і діяльності засновника чуваської поезії Мішші Сеспеля ( Михайла Кузьмича Кузьміна, 1899-1922), могила якого — в місті Острі.

                                В останні роки наукові працівники музею побудували нову експозицію, де  висвітлено природу та історію Козелецького району. Художньо її оформили – Ю.В. Кисличенко та С.Ю. Кисличенко. Наукова робота, спрямована на глибше вивчення минувшини рідної землі, проводиться в музеї постійно.

                                У його виставковому залі відбуваються зустрічі, виставки, присвячені відомим діячам науки і культури, чия творчість пов'язана з рідним краєм.

                                Тисячі людей відвідали  Остерський краєзнавчий музей, завершуючи цікаву екскурсію прогулянкою Солонинівщиною, розташованою на березі річки Остерки з її цілющею йодистою водою.

                                 

                                Остерський краєзнавчий музей відкритий для відвідувачів з 8 до 16 години.

                                Вихідні дні: понеділок, вівторок.

                                День відкритих дверей: 18 травня.

                                Телефон: (04646)3-11-92.

                                Адреса музею: вул.Гагаріна, б.30, м.Остер, Козелецький район, Чернігівська область, 17044.

                                Заклади культури Козелецького району

                                № п/п

                                Назва

                                Адреса

                                1.  

                                Козелецький районний будинок культури

                                смт Козелець, вул.Соборності, б.29

                                1.  

                                Остерський міський будинок культури

                                м.Остер, вул.Грановського, б.3

                                1.  

                                Берлозівський сільський будинок культури

                                с.Берлози, вул.Каштанова, б.4

                                1.  

                                Білейківський будинок культури

                                с.Білейки

                                1.  

                                Бірківський будинок культури

                                с.Бірки, вул.Шевченка, б.41

                                1.  

                                Бригинцівський будинок культури

                                с.Бригинці, вул.Т.Г.Шевченка, б.2Б

                                1.  

                                Булахівський будинок культури

                                с.Булахів, вул.Шевченка, б.30

                                1.  

                                Вовчківський будинок культури

                                с.Вовчок, вул.Незалежності, б.71 

                                1.  

                                Волевачівський будинок культури

                                с.Волевачі. пров.Гагаріна, б.9А

                                1.  

                                Данівський будинок культури

                                с.Данівка

                                1.  

                                Євминківський будинок культури

                                с.Євминка, вул.Київська, б.175

                                1.  

                                Карпилівський будинок культури

                                с.Карпилівка, вул.Центральна, б.81

                                1.  

                                Кіптівський будинок культури

                                с.Кіпті, вул.Слов’янська, б.36Б

                                1.  

                                Короп’ївський будинок культури

                                с.Короп’є, вул.Центральна, б.55

                                1.  

                                Красилівський будинок культури

                                с.Красилівка, вул.Свято-Покроська, б.59

                                1.  

                                Лемешівський будинок культури

                                с.Лемеші

                                1.  

                                Лихолітський будинок культури

                                с.Лихолітки

                                1.  

                                Любечанинівський будинок культури

                                с.Любечанинів, вул.Романа Музики, б.17

                                1.  

                                Максимівський будинок культури

                                с.Максим, вул.Чернігівська, б.41

                                1.  

                                Морівський будинок культури

                                с.Морівськ

                                1.  

                                Надинівський будинок культури

                                с.Надинівка

                                1.  

                                Новошляхівський будинок культури

                                с.Новий Шлях, вул.30 років Перемоги, б.1

                                1.  

                                Озерненський будинок культури

                                с.Озерне, вул.Набережна, б.35

                                1.  

                                Олбинський будинок культури

                                с.Олбин, вул.К.Матюшко, б.1

                                1.  

                                Патютинський будинок культури

                                с.Патюти, вул.М.Мартиненка, б.31

                                1.  

                                Петрівський будинок культури

                                с.Мостище, вул.Островська, б.7

                                1.  

                                Пилятинський будинок культури

                                с.Пилятин, вул.Шевченка, б.4А

                                1.  

                                Підліснянський будинок культури

                                с.Підлісне

                                1.  

                                Прогресівський будинок культури

                                с.Прогрес, вул.Наукова, б.20

                                1.  

                                Савинський будинок культури

                                с.Савин

                                1.  

                                Сираївський будинок культури

                                с.Сираї

                                1.  

                                Тужарський будинок культури

                                с.Тужар

                                1.  

                                Хрещатенський будинок культури

                                с.Хрещате

                                1.  

                                Чемерський будинок культури

                                с.Чемер, вул.Шевченка

                                1.  

                                Біликівський сільський клуб

                                с.Білики, вул.Незалежності, б.60А

                                1.  

                                Бобруйківський сільський клуб

                                с.Бобруйки, вул.Гагаріна, б.38

                                1.  

                                Борсуківський сільський клуб

                                с.Борсуків, вул.Центральна, б.51

                                1.  

                                Блудшанський сільський клуб

                                с.Блудше, вул.Миру, б.39

                                1.  

                                Будищанський сільський клуб

                                с.Будище, вул.Довженка, б.45А

                                1.  

                                Виповзівський сільський клуб

                                с.Виповзів, вул.Центральна, б.47

                                1.  

                                Єрківський сільський клуб

                                с.Ерків, вул.А.Горбача, б.16

                                1.  

                                Гладківський сільський клуб

                                с.Гладке, вул.Шевченка, б.70А

                                1.  

                                Котівський сільський клуб

                                с.Котів, вул.Коротенка, б.48

                                1.  

                                Карасинівський сільський клуб

                                с.Карасинівка, вул.Миру, б.44А

                                1.  

                                Кошанівський сільський клуб

                                с.Кошани, вул.Центральна, б.45А

                                1.  

                                Крехаївський сільський клуб

                                с.Крехаїв, пров.Шкільний, б.2

                                1.  

                                Курганський сільський клуб

                                с.Курганське

                                1.  

                                Лутавський сільський клуб

                                с.Лутава, вул.Українська, б.41

                                1.  

                                Тумано-Гутський сільський клуб

                                с.Туманська Гута

                                1.  

                                Лебедівський сільський клуб

                                с.Лебедівка, вул.Центральна, б.25

                                1.  

                                Нічогівський сільський клуб

                                с.Нічогівка

                                1.  

                                Одинцівський сільський клуб

                                с.Одинці, вул.Центральна. б.16А

                                1.  

                                Олексіївщинський сільський клуб

                                с.Олексіївщина, вул.Пушкіна, б.1

                                1.  

                                Омелянівський сільський клуб

                                с.Омелянів

                                1.  

                                Отрохівський сільський клуб

                                с.Отрохи

                                1.  

                                Пархимівський сільський клуб

                                с.Пархимів

                                1.  

                                Поліський сільський клуб

                                с.Поліське, вул.Лісова, б.46

                                1.  

                                Пісоцький сільський клуб

                                с.Пісоцьке, вул.Незалежнлсті, б.1А

                                1.  

                                Пушкарівський сільський клуб

                                с.Пушкарі, вул.Шевченка, б.2А

                                1.  

                                Савинський сільський клуб

                                с.Савинка, вул.Братів Кузьменків, б.1

                                1.  

                                Соколівський сільський клуб

                                с.Соколівка, вул.Центральна, б.59

                                1.  

                                Скрипчанський сільський клуб

                                с.Скрипчин, вул.Шевченка, б.40

                                1.  

                                Стависький сільський клуб

                                с.Ставиське. вул.Українська, б.52А

                                1.  

                                Тарасівський сільський клуб

                                с.Тарасів, вул.Поповича, б.2

                                1.  

                                Тополівський сільський клуб

                                с.Тополі

                                1.  

                                Шуляківський сільський клуб

                                с.Шуляки, вул.Селянська, б.10

                                1.  

                                Часнівський сільський клуб

                                с.Часнівці, вул.Ремезівська, б.12

                                Козелецька централізована бібліотечна системи

                                1.

                                Центральна бібліотека

                                смт Козелець вул.Свято-Преображенська, б.3

                                 

                                2.

                                Районна дитяча бібліотека

                                смт Козелець, вул.Свято-Преображенська, б.3

                                3

                                Остерська бібліотека-філія №1

                                м.Остер, вул.1-го Травня, б.36

                                4

                                Остерська бібліотека-філія №3

                                м.Остер, вул.1-го Травня, б.40

                                5

                                Белейківська бібліотека-філія №4

                                с.Белейки, вул.Б.Хмельницького, б.9

                                6

                                Берлозівська бібліотека-філія №4

                                с.Берлози, вул.Каштанова, б.1

                                7

                                Біликівська бібліотека-філія №4

                                с.Білики, вул.Незалежності, б.60А

                                8

                                Бірківська бібліотека-філія №7

                                с.Бірки, вул.Шевченка, б.14

                                9

                                Бобруйківська бібліотека-філія №9

                                с.Бобруйки, вул.Гагаріна,

                                10

                                Борсуківська бібліотека-філія №10

                                с.Борсуків, вул.Центральна, б.22

                                11

                                Бригинцівська бібліотека-філія №11

                                с.Бригинці, Шевченка, б.1А

                                12

                                Булахівська, бібліотека-філія №13

                                с.Булахів, вул.Шевченка, б.30

                                13

                                Виповзівська бібліотека-філія №14

                                с.Виповзів, вул.Центральна, б.47

                                14

                                Вовчківська бібліотека-філія №15

                                с.Вовчик, вул.Незалежності, б.60

                                15

                                Волевачівська бібліотека-філія №16

                                с.Волевачі, вул.Я.Юли, б.11А

                                16

                                Гладківська бібліотека-філія №19

                                с.Гладке, вул.Шевченка б.,63

                                17

                                Данівська бібліотека-філія №21

                                с.Данівка, вул.Центральна, б.124

                                18

                                Євминська бібліотека-філія №24

                                с.Євминка, вул.Київська, б.175

                                19

                                Єрківська бібліотека-філія №25

                                с.Єрків, вул.Горбача, б.16

                                20

                                Карасинівська бібліотека-філія №27

                                с.Карасинівка, вул.Миру, б.42

                                21

                                Карпилівська бібліотека-філія №28

                                с.Карпилівка, вул.Кривонижина, б.19 А

                                22

                                Кіптівська бібліотека-філія №29

                                с.Кіпті, вул.Слов’янська, б.36Б

                                23

                                Короп’ївська бібліотека-філія №31

                                с.Коропє, вул.Центральна, б.87

                                24

                                Косачівська бібліотека-філія №32

                                с.Косачівка, вул.8 Березня, б.1

                                25

                                Красилівська бібліотека-філія №35

                                с.Красилівка, вул.Свято-Покровська, б.61

                                26

                                Крехаївська бібліотека-філія №36

                                с.Крехаїв, вул.Шкільний, б.12

                                27

                                Лебедівська бібліотека-філія №38

                                с.Лебедівка, вул.Центральна, б.56

                                28

                                Лемешівська бібліотека-філія №39

                                с.Лемеші, вул.Магістральна, б.37

                                29

                                Лихолітська бібліотека-філія №40

                                с.Лихолітки, вул.Центральна, б.51

                                30

                                Любечанинівська бібліотека-філія №43

                                с.Любечанинів, вул.Романа Музики , б.59

                                31

                                Максимська бібліотека-філія №44

                                с.Максимів, вул.Центральна, б.42

                                32

                                Морівська бібліотека-філія №45

                                с.Морівськ, вул.Соборна, б.1

                                33

                                Надинівська бібліотека-філія №46

                                с.Надинівка, вул.Набережна, б.17

                                34

                                Нічогівська бібліотека-філія №47

                                с.Ничогівка, вул.Л. Українки, б.48

                                35

                                Новошляхівська бібліотека-філія №48

                                с.Новий Шлях, вул.30 років Перемоги, б.1

                                36

                                Одинцівська бібліотека-філія №49

                                с.Одинці, вул.Франка, б.5

                                37

                                Озерненська бібліотека-філія №50

                                с.Озерне, вул.Гайова, б.29

                                38

                                Олбинська бібліотека-філія №51

                                с.Олбин, вул.Синицьких, б.65

                                39

                                Олексіївщинська бібліотека-філія №52

                                с.Олексіївщина, вул.Пушкіна, б.1

                                40

                                Омелянівська бібліотека-філія №53

                                с.Омелянів, вул.Миру, б.32А

                                41

                                Пархимівська бібліотека-філія №55

                                с.Пархимів, вул.Поліська, б.12

                                42

                                Патютинська бібліотека-філія №56

                                с.Патюти, вул.Мартиненка, б.30

                                43

                                Мостищинська бібліотека-філія №57

                                с. Мостище, вул.Центральна, б.1

                                44

                                Пилятинська бібліотека-філія №58

                                с. Пилятин, вул.Шевченка, б.4

                                45

                                Підлісненська бібліотека-філія №59

                                с.Підлісне, вул.Шкільна, б.73А

                                46

                                Савинська бібліотека-філія №63

                                с.Савин, вул.Центральна, б.20

                                47

                                Сираївська бібліотека-філія №66

                                с.Сираї, вул.Київська,б. 44

                                48

                                Скрипчинська бібліотека-філія №67

                                с.Скрипчин, вул.Шевченка, б.42

                                49

                                Соколівська бібліотека-філія №69

                                с.Соколівка, вул.Центральна, б.59

                                50

                                Стависька бібліотека-філія №70

                                с.Ставиське, вул.Українська, б.52

                                51

                                Тарасівська бібліотека-філія №71

                                с.Тарасів, вул.Довженка, б.10

                                52

                                Тужарська бібліотека-філія №73

                                с.Тужар, вул.Шевченка, б.50

                                53

                                Хрещатенська бібліотека-філія №75

                                с.Хрещате, вул.Миру, б.3

                                54

                                Чемерська бібліотека-філія №76

                                с.Чемер, вул.Незалежності, б.3

                                55

                                Прогресівська бібліотека-філія №78

                                с.Прогрес, вул.Наукова, б.24

                                Музейні заклади Козелецького району

                                1.

                                Козелецький музей історії ткацтва Черінігвщини

                                смт Козелець, вул.Соборності, б.12

                                2.

                                Остерський краєзнавчий музей

                                м.Остер, вул. Гагаріна, б.30

                                Музичні школи Козелецького району

                                1.

                                Козелецька дитяча музична школа

                                смт Козелець, вул.М.Леонтовича, б.5

                                2

                                Остерська дитяча музична школа

                                м.Остер, вул.Л.Українки, б.2

                                3

                                Деснянська дитяча музична школа

                                смт Десна, вул.Ювілейна, б.5

                                 

                                 

                                Назад



                                14 Травня 2018 10:15
                                10 Травня 2018 09:27
                                04 Травня 2018 12:43
                                19 Квітня 2018 18:06
                                16 Квітня 2018 14:51
                                30 Березня 2018 14:41
                                26 Березня 2018 11:36
                                28 Лютого 2018 16:45
                                12 Грудня 2017 11:10
                                24 Листопада 2017 16:34
                                21 Серпня 2017 15:57

                                Чи задоволені Ви роботою ЦНАП та умовами, створеними для відвідувачів?