Козелецька РДА
  Анонси     Інформація для учасників АТО та їх родин

     Назад

     Парламент схвалив компенсацію з бюджету 50% вартості житла для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб

     Верховна Рада України прийняла законопроект № 4550 «Про внесення змін до статті 4 Закону «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» стосовно реалізації державних житлових програм.

     — Дія закону, в першу чергу, направлена на учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, збільшиться компенсація з держбюджету при купівлі житла учасниками АТО та переселенцями до 50% його вартості. Цей закон вкрай важливий як з точки зору підтримки наших громадян, так і для розвитку будівельної галузі, а також для держави, яка виконує свої соціальні зобов’язання, — зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

     Сьогодні ж в рамках Державної цільової програми будівництва доступного житла на 2010-2017 роки реалізується механізм, який передбачає сплату державою 30% вартості нормативної площі житла.

     Крім того, законом передбачена держпідтримка в забезпеченні населення доступним житлом через надання пільгового іпотечного кредиту.

     Однією з проблем, на розв’язання якої також спрямований закон, — встановлення реальних відсоткових ставок за користування пільговими відсотковими кредитами на придбання житла, що надаються виконавцем державної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла.

     За матеріалами прес-служби Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України

      

      

     Про соціальну та професійну адаптацію учасників антитерористичної операції

     З метою реалізації програми щодо здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції доводимо до відома, що факультетом перепідготовки та підвищення кваліфікації Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова пропонуються дистанційна та заочна програми підвищення кваліфікації, які передбачають поглиблення знань у галузі державного та регіонального управління, економіки, менеджменту, права, політології, психології, української та іноземної філології, екології, євроінтеграційної політики та ін. Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО отримають документи державного зразка.

     Для пропозицій, запитань та відповідей контактною особою є помічник ректора з економіки та фінансів Євген Вікторович Біденко, тел. 0442349941,      Е-mail:  bidenko@npu.edu.ua                         

      

      

      

     Підписано тристоронній меморандум

     Вже 13 років в Україні та другий рік у Чернігові реалізується спільний українсько-норвезький проект перепідготовки й соціальної адаптації військовослужбовців і членів їхніх родин. Про успіхи проекту та перспективи розширення співпраці йшлося під час зустрічі президента Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимира Рубцова й ректора ЧНТУ Сергія Шкарлета з головою Чернігівської облдержадміністрації Валерієм Кулічем.

     Суть проекту – професійна переорієнтація на цивільні спеціальності, затребувані на ринку праці. Навчання за програмою триває 500 годин тобто 4 місяці. Проект – це соціальна й правова адаптація та сприяння працевлаштуванню.

     «За 13 років у нас більше 8 тисяч учасників проекту, – розповідає президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов. – Нині працюємо з шістнадцятьма університетами країни. Стратегічним партнером із норвезького боку є університет «Норт», який за час нашої співпраці з університетського коледжу за Полярним колом став потужним університетом на півночі Норвегії. Тепер він розташовується в дев’яти містах».

     Другий рік триває співпраця названого фонду з Чернігівським національним технологічним університетом. АТОвці області вже освоїли перспективний напрямок – IT-технологічний, і почалися заняття за другим напрямком – готельний сервіс. «Лектор із Норвегії проводить десять занять. Він уже працював не тільки теоретично, а й практично не лише з українськими військовими, а й з іншими. За програмами соціальної адаптації він працює з вояками НАТО», – говорить ректор ЧНТУ Сергій Шкарлет

     .

     Керівництво фонду наголошує на необхідності налагодження співпраці між українськими і норвезькими підприємцями в галузях сільського господарства, рибної промисловості, енергоефективності. Фонд щороку представляє три нових проекти в Міністерстві закордонних справ Норвегії. Гуманітарна програма успішно працює, настав час для співпраці в соціальній та бізнесовій сферах.

     «Ця робота повинна стати базовою для розвитку економічної співпраці, – вважає голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч. – Тому що, з урахуванням географічного розташування нашої області, країни Балтії та Скандинавії для нас дуже цікаві в економічному плані. Ми розуміємо, що ми область аграрна, ми маємо великий обсяг аграрної продукції. Країни Скандинавії є північними і, відповідно, завжди імпортують аграрну продукцію. Безумовно, ми хочемо бути присутні на цих ринках. Також нам би хотілося робити акцент на підготовці кадрів для об’єднаних територіальних громад, – наголосив Валерій Куліч. – Там найбільша потреба».

     Наміри про подальшу співпрацю закріплено документально – підписано тристоронній меморандум між Чернігівською обласною державною адміністрацією, Міжнародним фондом соціальної адаптації та Чернігівським національним технологічним університетом.

      

         

      

     Прес-служба облдержадміністрації

     за матеріалом телеканалу «Сівер»

     Створено програму «СОЦІАЛЬНА КАРТКА УЧАСНИКІВ АТО»

      

      

     «Всеукраїнське Об’єднання учасників АТО «УКРАЇНЦІ- РАЗОМ!»

     З початку війни організація активно допомагає нашим героям на передовій в зоні АТО, підтримує їхні сім’ї. На сьогодні наша організація має статут всеукраїнського об’єднання учасників АТО, представлена в кожній області України та налічує більше сорока тисяч активних учасників АТО (ЗСУ, НГУ, СБУ, ДПСУ та інших). Власними зусиллями ми створили і запроваджуємо програми соціальної підтримки та адаптації, що дають можливість учасникам АТО та членам їх сімей бути цілодобово захищеними та отримувати необхідну допомогу.

     За ініціативою Всеукраїнського Об'єднання Учасників АТО "УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!" створено програму «СОЦІАЛЬНА КАРТКА УЧАСНИКІВ АТО», яка дозволяє учасникам бойових дій на Сході України та членам їх родин бути захищеними та отримувати необхідну допомогу. «СОЦІАЛЬНА КАРТКА» є інструментом, що за допомогою відповідного програмно-технологічного забезпечення дозволяє кожному власнику отримувати такі можливості:

     •         безкоштовна правова підтримка та юридична консультація;

     •         безкоштовне обстеження та надання медичних послуг;

     •         психологічна підтримка;

     •         знижки на покупки у всеукраїнських торгових мережах;

     •         освітні, оздоровчі та розважальні програми для учасників АТО та членів їх сімей.

     Наразі обсяг знижок та можливостей постійно збільшується завдяки новим партнерам.

      

     Телефон довіри екстреної психологічної та правової допомоги

     З 6 лютого 2017 року при Соціально-психологічному центрі м. Славутич, який підпорядкований Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операціїі починає діяти служба «Телефон довіри».

     Започаткування діяльності такої служби викликана необхідністю розширити доступу до психологічних послуг і правової підтримки учасників АТО перед усім із сільської місцевості.

     На «Телефоні довіри» чергуватимуть кваліфіковані фахівці-психологи та юристи, які надаватимуть підтримку учасникам АТО та членам їх родин у подоланні особистих, сімейних психологічних і правових проблем.

     Телефони екстренної служби:

     095 467 64 08

     067 850 91 16

     Графік роботи «Телефону довіри»: робочі дні, з 9.00 до 13.00; з 14.00 до

     18.00.

     Психологічна реабілітація учасників АТО

     Неоголошена війна, що триває на сході України, залишає глибокі рани не лише на тілах, а й у душах людей, що так чи інакше з нею стикаються. Демобілізовані учасники АТО та їх родини, сім’ї загиблих захисників України, люди, вимушені через військову агресію покинути свої домівки на Донеччині та Луганщині — багатьом із них важко буває пристосуватися до життя в нових умовах, повернутися до мирної буденності чи змиритися з втратами, нанесеними війною.

     Центр психолого-соціальної допомоги «Ресурс» займається проблемами реабілітації комбатантів, переселенців та їх родин з 2015 року. Під час чергового брифінгу в облдержадміністрації керівник Центру Світлана Ющенко презентувала реабілітаційний проект «Точка опори – 2». Вона, зокрема, наголосила на його актуальності та необхідності, про що свідчать і результати реалізації попереднього проекту.

     — Попит на послуги «Ресурсу» постійно зростає. Щодня до нас звертаються 6 – 7 осіб. Реалізуючи перший проект «Точка опори», ми вивчали ситуацію в області, побувавши у багатьох районах, надавали психологічну допомогу людям, які зазнали посттравматичного стресового розладу, — розповіла Світлана Ющенко. За час діяльності Центру його послугами скористалися понад півтори тисячі осіб.

     Пряма мова:

     Психологи і тренери Центру працюють на волонтерських засадах, у вільний від основної роботи час. А проблема, над якою вони працюють, потребує активності постійної. Тож волонтери звертаються до міської та обласної влади з проханням підтримати діяльність Центру, щоб кілька фахівців працювали там на постійній основі. Та поки це звернення розглядається, волонтери не припиняють своєї діяльності.

     Як розповіла керівник проекту «Точка опори – 2» Ірина Лісовецька, він триватиме з першого лютого до 31 липня поточного року. Його мета — сприяння реабілітації комбатантів, переселенців і членів їх родин до мирного життя та їх інтеграція у життя громади Чернігівщини.

     Пряма мова:

     Програмою проекту передбачаються групові та індивідуальні тренінги та консультації, організація груп підтримки для родин учасників АТО, заходи фізичної реабілітації, відвідування створеного у Центрі музею воїнів АТО «Незламні». Потрапити до «Ресурсу» можна, попередньо записавшись за телефоном у Чернігові (0462) 64-34-66 або (093) 034-08-17.

     Одним з ініціаторів та організаторів музею став учасник бойових дій на Донбасі Вадим Пішур. Показово, що він — нині тренер проекту, як і ще кілька учасників АТО, колись прийшов до Центру за допомогою, адже, повернувшись з війни, практично перестав спати й посміхатися, відчував депресію. Після реабілітації в «Ресурсі» Вадим не лише сам повернувся до активного суспільного життя, а й допомагає зробити це своїм побратимам.

     — Нічого страшного в тому, щоб звернутися за підтримкою до психологів немає. Адже таким чином ви допоможете не лише собі, а й своїм близьким, які переживають за вас, і знову повноцінно відчуватимете життя і посміхатиметесь, — вважає учасник АТО.

     Тож усіх, хто потребує такої реабілітації, чекають у Центрі психолого-соціальної допомоги «Ресурс» за новою адресою: місто Чернігів, вулиця Толстого, 25. Музей «Незламні» розташований там же.

      

     Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
     з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

     Грантову підтримку на розвиток власного бізнесу можуть отримати вимушені переселенці та інші місцеві мешканці Чернігівської області

     Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство з міжнародного розвитку (DFID), розпочинає проект підтримки самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад в Україні.

     Партнером проекту в Чернігівській області є громадська організація «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини».

      

     До участі в проекті запрошуються:

     Внутрішньо переміщені особи (ВПО) з Донецької, Луганської областей та Криму віком 18 - 60 (жінки та чоловіки), які проживають (перебувають) на території Чернігівської області.

     Місцеві мешканці Чернігівської області віком 18 - 60 (жінки та чоловіки). Особлива увага приділятиметься ветеранам АТО, які повернулися із пораненнями, які унеможливлюють їх повторну мобілізацію, а також особам з особливими потребами,         представникам ромської комуни, безробітним членам місцевих громад.

     ЕТАП І. У рамках проекту заплановано дводенний тренінг із самозайнятості (м.Чернігів, січень 2017 року):

     План тренінгу:

     •    Аналіз ринку, основи маркетингу, започаткування підприємництва, ресурси, мотивація, ідеї.

     •    Юридичні аспекти приватного підприємництва.

     •    Планування фінансів.

     •    Як підготувати бізнес план.

     •    Основи бухгалтерського обліку та податкової звітності.

      

     Вимоги до учасника: ті, хто розпочав свій проект або хоче стартувати власний бізнес

     Формується 2 групи, з 25 – 30 учасників кожна група (з них 65% – ВПО,  35% – місцеві мешканці).

     Організатори забезпечують харчування, роздаткові матеріали відібраним учасникам тренінгу, проживання та компенсацію проїзду (громадський транспорт) учасникам з районів Чернігівської області.

     ЕТАП ІІ. Приватні консультації

     Для кожного учасника проекту буде надано експерта для допомоги у формуванні бізнес-плану.

     ЕТАП ІІІ. Захист бізнес-планів

     Коротка презентація бізнес-плану перед комісією МОМ, в результаті якої буде прийняте рішення про виділення гранту.

     ЕТАП ІV. Надання грантів

     Для 60% учасників проекту кожної з груп буде виділено гранти для закупівлі обладнання.

     Розмір гранту: до 625 фунтів стерлінгів (приблизно до 20 000 грн) на кожний грант.        

     Призначення: обладнання, інструменти, професійна техніка, меблі тощо.

     ЯК ДОЛУЧИТИСЬ ДО ПРОЕКТУ

     1.     Зателефонувати програмному координатору Чернігівського громадського комітету захисту прав людини (Катерина Данькова, моб. 063 158 32 46).

     2.     Подати коротку заявку на співбесіду програмному координатору (передбачається конкурсний відбір кандидатів на участь у програмі).

     3.     Надати копії:

     •    довідки ВПО (лише для переселенців);

     •    усіх сторінок паспорту та ідентифікаційного коду;

     •    свідоцтва про реєстрацію ФОП (необов’язково, але буде вважатися як перевага).

     ТЕРМІН ПОДАЧІ ЗАЯВОК - ДО 30 ГРУДНЯ 2016!

      

      

      

     Катерина Данькова

     Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

     Тел./факс: 063-158-32-46

     E-mail: protection.ua@gmail.com; Web-site: www.protection.org.ua

     До уваги учасників АТО!

     Про свої права, обов'язки та гарантії соціального захисту ви можете ознайомитися у брошурі

     "Пам'ятка учасникам АТО".

     За повідомленням Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитеристичної операції

     У липні поточного року Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» та Офіс Агенції НАТО з підтримки і постачання (NSPA) в Україні за підтримки Міністерства молоді та спорту України започатковують проведення Програми активної реабілітації «Повернення до життя».

     Метою проведення Програми є реабілітація діючих та звільнених військовослужбовців і персоналу сектора безпеки і оборони України, що постраждали внаслідок проведення антитерористичної операції на сході України та повернення їх до активного життя у суспільстві.

     Термін реалізації Програми: липень 2016 року – грудень 2017 року.

     Зазначену Програму планується реалізовувати на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру у Львівській області, унікального об’єкта фізкультурно-оздоровчої реабілітації людей з інвалідністю.

     Цільовою групою стануть військові та бійці добровольчих батальйонів, які отримали важкі поранення у зоні проведення АТО (мають відповідні підтверджуючі документи: посвідчення учасника бойових дій/інваліда війни або документи про поранення чи каліцтва, отримані під час проведення АТО).

     Групи формуватимуться за нозологічним принципом: порушення опорно-рухового апарату, в тому числі ампутації кінцівок, травма хребта та спинного мозку, порушення зору, черепно-мозкові травми тощо.

     Реабілітаційний курс розрахований на 12 днів (два тижні) для кожної особи, з можливістю повтору (за необхідності) через 3-5 місяців.

     Перший табір буде проведено з 27 липня по 7 серпня 2016 року.

     Для участі у таборі необхідно заповнити анкету-заявку учасника табору, яку розміщено на веб-сайті Національної Асамблеї інвалідів України.

     Програма активної реабілітації «Повернення до життя».

     За повідомленням Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації

     Управління соціального захисту населення повідомляє, що Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів с.Лютіж, Вишгородського району, Київської області, має можливість прийняти бажаючих осіб з інвалідністю, особливо учасників антитерористичної операції для набуття робітничих професій.

     ВЦПРІ 2016.doc

     Дорожня карта учасникам антитерористичної операції для вирішення деяких питань соціального захисту, зокрема забезпечення соціальною та професійною адаптацією

     З моменту набуття статусу ветерана війни учасник АТО набуває право на отримання послуги з безоплатної соціальної та професійної адаптації.

     Соціальна та професійна адаптація це:

     курси цільового призначення – підвищення кваліфікації з метою вивчення нового обладнання, виробів, товарів, матеріалів, послуг, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, що використовуються на виробництві, правил і вимог їх безпечної експлуатації, технічної документації, ефективних методів організації праці, питань економіки та фінансів, законодавчих та інших нормативно-правових актів тощо;

     професійне навчання – первинна професійна підготовка, перепідготовка, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітнього рівня, підвищення кваліфікації та спеціалізації, спрямовані на здобуття або удосконалення професійних знань, умінь та навичок.

     Для отримання такої послуги необхідно  звернутися  до районного управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання.

     Бійцю запропонують заповнити заяву.

     До заяви необхідно додати такі документи:

     • копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
     • копія 1 із документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

     Таким документом можуть бути:

     – наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

     – довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

     – рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

     – довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

     – витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

     – наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

     – довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р.  № 413;

     – рішення відомчої (міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

     До уваги бійця:

      

     Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

     Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців, а підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення установлюється від 20 до 500 годин.

     Професійне навчання учасників АТО може здійснюватися у групах чисельністю не більше 30 осіб, а також на умовах включення їх до складу груп слухачів, що формуються навчальним закладом.

     Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО отримують документи державного зразка, а після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники АТО отримують посвідчення встановленого зразка.

      

     Фінансування зазначених послуг розпочато з січня 2016 року.

     Наразі формують групи і пропонують широкий спектр навчальних закладів.

     Також боєць має можливість пройти професійне навчання у навчальному закладі, який ним  обрано самостійно.

     Інформаціїно-консультативні послуги можна отримати за номером телефону:

     044-281 08 31 або електронною адресою: vpr2014@ukr.net; vpr@dsvv.gov.ua

     Контактна особа Грицунь Наталія Валеріїівна.

      

      

      

     Механізм забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації визначено Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321.

      

     Порядком передбачено першочергове безоплатне забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій.

      

     Основні види ТЗР:

      – протезно-ортопедичні вироби (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття);

      – спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (наколінники, налокітники, рукавиці, подушки протипролежневі, крісла-стільці туалетні, сидіння на унітаз, сидіння для ванни та душу, підставки для ванни);

      – засоби для пересування (крісла колісні кімнатні та дорожні, крісла колісні з електричним приводом);

      – допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки);

      – меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци  протипролежневі, перила та поручні, брусся, опори, поручні).

      

     Учаснику АТО або його законному представнику необхідно подати документи до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання учасника АТО або фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).

      

     Перелік необхідних документів для отримання ТЗР:

     – паспорт (копія та оригінал);

     – ідентифікаційний код (копія та оригінал);

     – рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу у забезпечення необхідним виробом;

     – витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для учасників АТО, яким не встановлено інвалідність).

      

     Працівники органів соціального захисту населення:

     – нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення ТЗР;

     – ознайомлять з каталогами ТЗР;

     – ознайомлять з відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення ТЗР;

     – видадуть направлення на забезпечення необхідними ТЗР.

      

     Учасник АТО (його законний представник) обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації.

     На обраному заявником підприємстві, буде проведено огляд учасника АТО та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.

      

     Санаторно-курортне лікування  учасників АТО

      

     Урядом ухвалено Порядок забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням

     (постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200).

      

     Безкоштовними путівками на санаторно-курортне лікування забезпечуються:

      – інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції;

      – учасники бойових, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції.

      

     Куди звертатися:

      до управління соціального захисту населення за:

      – зареєстрованим місцем проживання;

      – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).

      

     Перелік необхідних документів для отримання санаторно-курортної путівки:

      – стати на облік до управління соціального захисту населення;

      – подати наступні документи:

      1. заяву;

      2. медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

      3. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

      4. документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

      

      

      

      

      

     Психологічна реабілітація учасників АТО

      

     Урядом ухвалено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції.

      (постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 р. № 221)

      

     З метою профілактики розвитку посттравматичних стресових розладів, дезадаптації, конфліктів з оточуючими, а також відновлення психічного здоров’я та ефективної соціальної поведінки, зміцнення особистісного та соціального статусу будь-який учасник антитерористичної операції, який має статус учасника бойових дій (інваліда війни) має право на психологічну реабілітацію.

      

     Куди звертатися:

      

     Для отримання направлення на психологічну реабілітацію необхідно звертатись до управління соціального захисту населення за  зареєстрованим місцем проживання.

      

     Перелік необхідних документів для отримання направлення на проходження психологічної реабілітації:

      

     Продати наступні документи:

     1. заяву;

     2. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

     3. документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

      

     Таким документом можуть бути:

      – наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

      – довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

      – рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

      – довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

      – витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

      

     Перелік установ, що надають послуги з психологічної реабілітації

     у I кварталі 2016 року

     № з/п

     Реабілітаційна установа

     Адреса

     1

     ДП «Клінічний санаторій “Корорт Березівські мінеральні води” ЗАТ “Укрпрофоздоровниця”

     с. Березівське, Дергачівський р-н, Харківська обл.

     2

     ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт»

     смт. Сергіївка,

     м. Білгород-Дністровський, Одеська обл.

     3

     ТОВ «Феофанія»

     Голосіївський район, м.Київ

     4

     Санаторій «Остреч»

     м. Мена, Менський р-н, Чернігівська обл.

       

                                                                            Матеріали щодо надання пільг та переваг,

     передбачених чинним законодавством для

                                                                      учасників антитерористичної операції

      

     ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА

     УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

      

     Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до учасників бойових дій віднесено військовослужбовців, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції.

              Підставою для надання пільг є посвідчення учасника бойових дій, видане органами Міноборони, МВС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС за місцем реєстрації.

      

     Після отримання посвідчення необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (проживання).

     В управлінні соціального захисту населення інформацію про Вас буде включено до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

      

     Для цього Ви подаєте наступні документи:

     • копію посвідчення «Учасник бойових дій» з пред’явленням його оригіналу,
     • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів,
     • пред’являєте оригінал паспорта;
     • надаєте інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких маєте пільги та реально ними користуєтеся.

      

      

     Після встановлення статусу, учасники бойових дій мають право на наступні пільги:

     Пільга

     Розмір

     Куди звернутися

     j0205462 Користування житлом (квартирна плата), комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами)

     75 %

     (в межах соціальних норм)

     Для нарахування пільгової знижки з оплати житлово-комунальних послуг необхідно звернутися до надавачів відповідних послуг.

     j0185604Паливо (для осіб, які проживають в будинках, що не мають центрального опалення), скраплений газ

     75 %

      

     Управління  соціального захисту населення або до сільської (селищної ради) за місцем проживання.

      

     j0332268Користування послугами зв’язку

     50 %

     Філії ПАТ “Укртелеком”

     Встановлення телефону

     20% основних та 50% додаткових робіт

     Філії ПАТ “Укртелеком”

     j0183328Проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів

     Безоплатно

     Каса – для оформлення квитка на підставі посвідчення або безпосередньо у водія для проїзду автомобільним транспортом

     j0251925Проїзд залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом

     Безоплатно один раз на два роки (туди і назад)

     або

      один раз на рік (туди і назад) з 50% знижкою

     Силові служби, управління соціального захисту населення - для отримання бланків листів талонів на право одержання проїзних квитків безплатно і з 50-відсотковою знижкою їх вартості;

     Каса - для оформлення квитка на підставі посвідчення та листів талонів

      

      

     ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА ІНВАЛІДАМ ВІЙНИ З ЧИСЛА

     УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

      

     Пільги інвалідам війни надаються на підставі посвідчення.

     Для отримання посвідчення “Інвалід війни” необхідно звернутися до управління соціального захисту населення.

     В управлінні соціального захисту населення інформацію про Вас буде включено до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

     Для цього Ви подаєте наступні документи:

     • копію посвідчення «Інвалід війни» з пред’явленням його оригіналу;
     • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів,
     • пред’являєте оригінал паспорта;
     • надаєте інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких маєте пільги та реально ними користуєтеся.

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     Після встановлення статусу, інваліди війни мають право на  наступні пільги:

     Пільга

     Розмір

     Куди звернутися

     j0205462 Користування житлом (квартирна плата), комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами)

     100 %

     (в межах соціальних норм)

     Для нарахування пільгової знижки з оплати житлово-комунальних послуг необхідно звернутися до надавачів відповідних послуг.

     j0185604

     Паливо (для осіб, які проживають в будинках, що не мають центрального опалення), скраплений газ

     100 %

     Управління  соціального захисту населення або сільську (селищну) раду за місцем проживання;

      

     j0332268Користування послугами зв’язку

     50 %

     Філії ПАТ “Укртелеком”

     Встановлення телефону

     Безоплатно

     Філії ПАТ “Укртелеком”

     j0183328Проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів

     Безоплатно

     Каса – для оформлення квитка на підставі посвідчення або безпосередньо у водія для проїзду автомобільним транспортом

     j0251925Проїзд залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом

     інваліди війни  І та ІІ груп

     Безоплатно один раз на рік (туди і назад)

     Управління соціального захисту населення - для отримання бланків листів талонів на право одержання проїзних квитків безплатно і з 50-відсотковою знижкою їх вартості;

     Каса - для оформлення квитка на підставі посвідчення та листів талонів

     особа, яка супроводжує інваліда I групи

     один раз на рік (туди і назад) з 50% знижкою

     інваліди війни III групи

     Безоплатно один раз на два роки (туди і назад) або один раз на рік (туди і назад) з 50% знижкою

     Проїзд вищезазначеними видами транспорту у період з 1 жовтня по 15 травня без обмеження кількості поїздок

     з 50-процентною знижкою вартості проїзду

     j0199727Позачерговий безплатний капітальний ремонт власного жилого будинку (квартири)

     Безоплатно, виходячи з розрахунку 21 кв. м. загальної площі будинку (квартири)

     Орган виконавчої влади або місцевого самоврядування за місцем постійного проживання і реєстрації на підставі заяви та документу про право приватної, зокрема спільної, власності на житло

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ЧЛЕНІВ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ (ПОМЕРЛИХ) ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ

      

     Пільги членам сімей загиблих (померлих) ветерана війни, у тому числі члена сімей загиблого військовослужбовця учасника антитерористичної операції, надаються на підставі посвідчення.

     Для отримання посвідчення “Члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни” необхідно звернутися до управління соціального захисту населення.

     В управлінні праці та соціального захисту населення інформацію про Вас буде включено до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

     Для цього Ви подаєте наступні документи:

     • копію посвідчення «Члена сім’ї загиблого» з пред’явленням його оригіналу;
     • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів,
     • пред’являє  оригінал паспорта;
     • надаєте інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких маєте пільги та реально ними користуєтеся.

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     Після встановлення статусу, члени сімей загиблого (померлого) ветерана війни  мають право на  наступні пільги:

     Пільга

     Розмір

     Куди звернутися

     j0205462 Користування житлом (квартирна плата), комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами)

     50 %

     (в межах соціальних норм)

     Для нарахування пільгової знижки з оплати житлово-комунальних послуг необхідно звернутися до надавачів відповідних послуг.

     j0185604

     Паливо (для осіб, які проживають в будинках, що не мають центрального опалення), скраплений газ

     50 %

     Управління соціального захисту населення або сільську (селищну) раду за місцем проживання.

      

     j0332268Користування послугами зв’язку

     50 %

     Філії ПАТ “Укртелеком”

     Встановлення телефону

     Безоплатно

     Філії ПАТ “Укртелеком”

     j0183328Проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів

     Безоплатно

     Каса – для оформлення квитка на підставі посвідчення або безпосередньо у водія для проїзду автомобільним транспортом

     j0251925Проїзд залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом

      

     Безоплатно один раз на два роки (туди і назад) або один раз на рік (туди і назад) з 50% знижкою

     Управління соціального захисту населення - для отримання бланків листів талонів на право одержання проїзних квитків безплатно і з 50-відсотковою знижкою їх вартості;

     Каса - для оформлення квитка на підставі посвідчення та листів талонів

     Проїзд вищезазначеними видами транспорту у період з 1 жовтня по 15 травня без обмеження кількості поїздок

     з 50-процентною знижкою вартості проїзду

     j0199727 Позачерговий безплатний капітальний ремонт  власних  жилих
     будинків і першочерговий поточний ремонт жилих будинків і квартир

     Безоплатно, виходячи з розрахунку 21 кв. м. загальної площі будинку (квартири)

     Орган виконавчої влади або місцевого самоврядування за місцем постійного проживання і реєстрації на підставі заяви та документу про право приватної, зокрема спільної, власності на житло

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ ВІЙНИ

      

     Пільги учасникам війни надаються на підставі посвідчення.

     До учасників війни з числа учасників АТО належать працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у порядку, встановленому законодавством.

     Для отримання посвідчення “Учасник війни” необхідно звернутися до управління соціального захисту населення.

     В управлінні праці та соціального захисту населення інформацію про Вас буде включено до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

     Для цього Ви подаєте наступні документи:

     • копію посвідчення «Учасник війни» з пред’явленням його оригіналу;
     • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів,
     • пред’являє  оригінал паспорта;
     • надаєте інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких маєте пільги та реально ними користуєтеся.

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     Після встановлення статусу, члени сімей загиблого (померлого) ветерана війни  мають право на  наступні пільги:

     Пільга

     Розмір

     Куди звернутися

     j0205462 Користування житлом (квартирна плата), комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами)

     50 %

     (в межах соціальних норм)

     Пільга надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1930 грн. з 01.01.2016)

     Для нарахування пільгової знижки з оплати житлово-комунальних послуг необхідно звернутися до надавачів відповідних послуг.

     j0185604

     Паливо (для осіб, які проживають в будинках, що не мають центрального опалення), скраплений газ

     50 %

     Пільга надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1930 грн. з 01.01.2016)

     Управління соціального захисту населення або сільську (селищну) раду за місцем проживання.

      

     j0332268Користування послугами зв’язку

     50 %

     Пільга надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1930 грн. з 01.01.2016)

     Філії ПАТ “Укртелеком”

     Встановлення телефону

     Безоплатно

     Філії ПАТ “Укртелеком”

      

      

      

      

      

      

     Забезпечення житлом інвалідів війни з числа учасників АТО та членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО

      

      

     Для забезпечення житлом за рахунок коштів бюджетної програми по КПКВК 2505140 «Забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок»  у 2016 році передбачено видатків в сумі 63,9 млн гривень.

     Для забезпечення житлом за рахунок коштів бюджетної програми по КПКВК 2511120 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов» на 2016 рік передбачено майже 300 млн гривень.

     Для розгляду питання про взяття на квартирний облік особам зазначених категорій, які потребують поліпшення житлових умов, необхідно звертатися до органів місцевого самоврядування за місцем проживання.

     31.07.2015

     Управлінням соціального захисту Козелецької районної державної адміністрації для демобілізованих військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення АТО та членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО розроблено"Пам’ятку щодо соціального захисту ветеранів війни з числа учасників антитерористичної операції" та "Дорожню карту для вирішення питань соціального забезпечення, захисту та інших соціальних гарантій"

     Додаткові консультації можна отримати за телефоном 4-18-80; 4-19-04 кожного дня з 08:00 год. до 17:00 год. (обідня перерва з 13-00 до 14-00, вихідні — субота, неділя).

     
     
     
     
     
     
     
     24.02.2015
     Земельні ділянки для учасників АТО

     На виконання доручення Кабінету Міністрів України, Голови Державного агентства земельних ресурсів України Сергія Рудика, щодо реалізації ініціативи про впровадження програми соціальної допомоги сім’ям військовослужбовців Збройних сил України, Державної прикордонної служби України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України відповідні міністерства та відомства завершують формування списків військовослужбовців, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях і бажають безоплатно отримати у власність земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд, для ведення особистого селянського господарства, для ведення садівництва, для індивідуального дачного будівництва.

     Безоплатна приватизація здійснюється громадянами України, які раніше не скористалися правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення.

     Надання земельних ділянок проводиться в порядку, визначеному чинним законодавством України.

     Для цього учасник бойових дій звертається до територіального органу Держземагентства у Чернігівській області за місцем проживання з відповідним документом, що посвідчує участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

     При зверненні військовослужбовцю надається допомога у складанні клопотання про надання у власність земельної ділянки, забезпечується надання графічного матеріалу з бажаним місцем розташування земельної ділянки та в межах законодавства, всебічна консультативна допомога щодо подальшого оформлення права власності на земельну ділянку.

     Для отримання інформації про виділення земельних ділянок на території Козелецького району необхідно звертатися до відділу Держземагентства у Козелецькому районі Чернігівської області (сел.Козелець, вул.Комсомольська, 27) або до Головного управління Держземагентсва у Чернігівській області.

     Телефони для довідок

     (04646) 4-26-16- (телефон/факс) відділ Держземагентства у Козелецькому районі Чернігівської області;

     (0462) 67-85-65 - приймальня Головного управління Держземагентства у Чернігівській області;

     (0462) 67-85-65 - управління землеустрою та охорони земель;

     (0462) 67-83-64 - юридичний відділ. За інформацією відділу Держземагентства у Козелецькому районі Чернігівської області

     Назад     27 Березня 2017 14:36
     22 Березня 2017 16:04
     10 Березня 2017 16:38
     06 Березня 2017 10:17
     06 Березня 2017 10:15
     03 Березня 2017 08:55
     27 Лютого 2017 15:34
     22 Лютого 2017 12:49
     22 Лютого 2017 12:13
     16 Лютого 2017 12:44
     15 Лютого 2017 09:45
     10 Лютого 2017 14:30

     Чи хотіли б ви бачити сторінку Козелецької РДА у соцмережах для участі у прийнятті управлінських рішень органів районної влади?