Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Книга, написана душею й серцем

17 грудня 2014

17 грудня у приміщенні Козелецької центральної районної бібліотеки відбулася презентація книги «Козелець: церкви Київської слобідки», автором якої є наш земляк, заслужений журналіст України, колишній редактор Миронівської районної газети (Київська область) «Миронівський край», відомий краєзнавець й дослідник історії рідного краю Віктор Глущенко.

Вихід книги, яка, до речі, є двадцять першою у творчому доробку Віктора Глущенка, став можливим завдяки козельчанам, які, відгукнувшись на ініціативу священика отця Сергія (Панька), зібрали кошти і тим самим фінансово забезпечили видання цієї історико-краєзнавчої роботи. У списку доброчинців, котрі внесли гроші на цю потрібну справу, значиться 54 особи (в основному це мешканці Київської слобідки районного центру), а також працівники музею історії ткацтва Чернігівщини.

Захід відкрила директор Козелецької дитячої бібліотеки Любов Чолован, яка ознайомила присутніх з біографією Віктора Глущенка, його творчими доробками, які, слід відзначити, широко представлені в центральній районній бібліотеці, адже письменник щоразу дарує свої нові книги закладу, дбаючи таким чином про читачів Козелеччини.

До присутніх на презентації, а серед її учасників були й учні 11 класу Козелецької гімназій №1, звернувся голова Козелецької районної державної адміністрації Сергій Андреєв, який відзначив, що Віктор Глущенко, випустивши в читацькі світи книгу «Козелець: церкви Київської слобідки», зробив надзвичайно корисну справу. «Ви, Вікторе Антоновичу, – сказав голова райдержадміністрації, – руйнуєте мури забуття й відсутності історичної пам’яті. Ви подаєте для читача історію рідного краю такою, якою вона є насправді – без прикрас і перекручень. Те, що ви робите, сприяє становленню національно свідомого громадянина, здатного адекватно реагувати на всі виклики часу, спроможного давати оцінку суспільним процесам. Щиро зичу вам на цьому шляху успіхів і подальших творчих здобутків, віри в краще майбутнє і натхнення».

У своєму слові до учасників презентації настоятель храму святого Миколая отець Сергій (Панько) наголосив на важливості роботи, яку здійснив Віктор Антонович Глущенко. Історія храму святого Миколая, на думку священика, тісно переплетена з долею конкретних людей, а це додає виданню особливого звучання і ваги. «Книгу буде цікаво читати не лише тим, хто живе нині, але й тим, хто візьме її до рук у майбутньому, адже вона дає відповідь на питання: хто ми, якого роду-племені, якою є наша віра. І найголовніше – книга дає ключ до розуміння власної історії та значення в ній конкретної особистості», – відзначив отець Сергій, побажавши автору подальших творчих успіхів і злетів.

Про тісну й плідну співпрацю, яка триває не один рік, музею історії ткацтва Чернігівщини з краєзнавцем розповіла присутнім директор музею Лариса Бригинець. Вона вручила автору книги букет квітів з побажаннями творчого неспокою та життєвої наснаги.

Своїми враженнями від прочитання щойно виданої книги Віктора Глущенка поділилися бібліотекар відділу обслуговування для дорослих Козелецької ЦРБ Зінаїда Резнікова, бібліотекар Валентина Дещенко, методист станції юних туристів Лариса Янко.

Методист Козелецького БТДЮ Тетяна Крафт відмітила, що завдяки цікавим розвідкам та дослідженням Віктора Антоновича вихованці будинку творчості неодноразово посідали призові місця на одному з дитячих конкурсів в номінації «За використання краєзнавчого матеріалу».

Вдячність за те, що земляк доніс до широкого читацького загалу, як неодноразово наголошувалося, «духовну біографію» Київської слобідки, за те, що підняв з небуття історію православних храмів Київської слобідки Козельця, описавши трагічну долю і відродження києвослобідської парафії святого Миколая, висловили прихожани Людмила Седень та Марія Сочивець.

Про те, як саме з’явилась ідея написання книги, як добирався матеріал для її написання, які на цьому шляху були труднощі та перепони, учасникам презентації розповів сам автор – Віктор Глущенко. З його слів, основу книги склали документальні першоджерела, архівні матеріали, друковані видання та публікації у пресі різних часів, а також спогади сучасників. Як відмітив виступаючий, писав книгу він душею й серцем, а тому й вона вийшла чесною, правдивою, з чітко окресленою хронологією подій і фактів, що мали місце в історії.

Книга справді переплетена з долями конкретних людей, що додає їй лише плюсів, робить зрозумілою й легкою для прочитання й загального сприйняття. Автор висловив щиру вдячність тим людям, які внесли свої кревні на видання книги. Ці люди, на глибоке переконання краєзнавця й письменника, варті того, щоб їхні прізвища були відомі громадськості, щоб традиція робити внесок в таку Богоугодну справу, як книгодрукування, набула ширших масштабів.

Наприкінці заходу автор підписав книги читачам, які виявили бажання мати їх у своїх приватних бібліотеках. А ще кілька примірників щойно виданої книги автор за традицією подарував Козелецькій центральній районній бібліотеці, де її може взяти для прочитання й ознайомлення кожен, хто цікавиться історією рідного краю.

За матеріалами районної газети «Новини Придесення»
Фото Володимира Квітка