back

«Постає велика Вкраїна на великім жіночим терпінні»

25 вересня 2014

25 вересня у Козелецькій центральній районній бібліотеці відбулося засідання клубу «Чарівниця» на тему «Доле жіноча, ми тобі просимо літа без осені». Присутні вшанували пам’ять активної учасниці, голови клубу Ганни Прощиної.

Ведучі заходу Валентина Резніченко і Людмила Бородавко наголосили, що життя кожної жінки-українки – це ціла книга, яка дивує і зачаровує. Упродовж усієї історії жінки були просвітителями і політиками, ученими і митцями, вирощували хліб і наводили лад у хаті, виховували дітей, та завжди на різних життєвих перехрестях українська жінка стояла на боці милосердя, несла, велику любов і сімейне тепло.

Присутні мали велику насолоду від перегляду відеокліпів пісень у виконанні Раїси Кириченко, Алли Кудлай, Лілії Сандулеси та Іво Бобула. Ліричного настрою додавали вірші та картини українських письменників і художників, які змальовували велич жінки, її красу, тендітність, ніжність, загадковість, турботливість, водночас захоплюючись її силою духу і сміливістю. Поетичне слово звучало у виконанні Валентини Титоцької і Зінаїди Резнікової.

Власні вірші зачитали Ніна Єременок, Парасковія Набільська.

Долі жінок складаються по-різному. Про власний життєвий шлях, історією свого життя і роду охоче розповіли Валентина Пилипенко, Софія Петренко і Валентина Тутарєва.

Зібрання не оминуло тему неспокійного часу в Україні, коли на нашу землю прийшла війна. Жінка завжди була берегинею домашнього вогнища, захисницею своїх дітей, і, коли чоловіки стали на захист рідної землі зі зброєю в руках, материнська молитва лине до Всевишнього з проханням, щоб на нашу землю, у наші домівки прийшов мир та спокій. Власний вірш-звернення до Бога зачитала Ніна Єременок.

Захід завершився прекрасними життєстверджуючими словами надії поетеси Галини Гордасевич «Постає велика Вкраїна на великім жіночим терпінні»

Учасниці засідання ознайомилися з виставками, присвяченими ювілеям українських письменників Павла Грабовського, Михайла Коцюбинського та Павла Загребельного.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації