Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Моя країна Україна

01 вересня 2014

01 вересня у Козелецькій районній дитячій бібліотеці відбувся перший урок нового навчального року «Україна – єдина країна» у школярів 2-А та 2-Б класів Козелецької гімназії №1 (вчителі Лариса Мироненко та Олена Зеленська). Урок проходив під гаслом «Моя країна Україна» у формі групової роботи, мета якого – зацікавлення учнів, створення атмосфери невимушеності та радісного настрою у дітей; стимулювання до розвитку творчих задатків учнів: кмітливості, логічного мислення, уяви; швидкого орієнтування у власних знаннях, використання їх на практиці; формування і розвитку в учнів національної свідо¬мості, самосвідомості та ментальності, провідних рис грома¬дянина своєї держави, зокрема виховання любові до Батьківщини, знання історії, традицій свого народу.

З привітаннями та побажаннями здоров’я, миру, радості та успіхів у навчанні, гарних здобутків у новому навчальному році виступила бібліотекар Ганна Білоусько. Вона розпочала урок з розповіді про нашу країну, продемонструвала глобус, на якому показала дітям столицю України та найбільші її міста. Учні з радістю долучалися до розмови і називали міста нашої держави, які вони знали.

Ганна Білоусько повідала школярам про здобуття незалежності, про державні символи: герб, прапор та гімн, який школярі заспівали разом з учителями і присутніми.

Крім державної символіки, існують також і народні символи України, з якими бібліотекар ознайомила учнів, продемонструвавши символ вічності – барвінок, символ краси, неперервності життя – вербу та калину – символ щастя та кохання.

Ганна Білоусько розповіла про історію українського вишиваного рушника, про мову нашої держави – українську, наголошуючи, що немає народу без мови, і мови без народу, так як і Батьківщини.

Школярі декламували патріотичні вірші українських поетів та українські прислів’я і приказки про рідний край, землю, мову.

Друга частина нестандартного уроку, яку провели бібліотекарі Алла Ігнатенко та Аліна Остапенко, проходила в ігровій формі та формі міні-вистави під назвою «Українське подвір’я». Діти розгадували загадки та знайомилися з численними жителями сільського українського двору.

На завершення уроку за творчу, активну участь працівники Козелецької районної дитячої бібліотеки та вчителі початкових класів Козелецької гімназії №1 подарували дітям повітряні кульки з написом «Україна» та зображенням території української держави у традиційному синьо-жовтому поєднанні кольорів.

Задоволені діти і педагоги подякували працівникам районної дитячої бібліотеки за організацію цікавого та пізнавального заходу.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації