Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

ПОДІЯ

16 липня 2014

"Україна є, Україна буде!"

16 липня в Козелецькій центральній районній бібліотеці відбулися урочистості "Україна є, Україна буде!", присвячені 24-й річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України.

Захід розпочала завідувач районної бібліотеки Любов Чолован, яка наголосила, що 24 річниця проголошення Декларації про державний суверенітет України примушує нас підвести підсумки, осягнути пройдений шлях, оцінити досягнені результати і зробити певні висновки на майбутнє.

Перед присутніми виступила начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Людмила Сенченко, яка, зокрема зазначила, що в історії України було проголошено з півсотні декларацій, універсалів щодо її суверенності, але Декларація 1990 року поклала початок утворенню суверенної, незалежної держави, засвідчила віковічне прагнення українського народу мати власну державу, сприяла політико-правовій, соціально-економічній і культурній розбудові країни.

Завідувач відділом обслуговування Козелецької центральної бібліотеки Валентина Резніченко у своєму виступі підкреслила: "Декларація про державний суверенітет дала поштовх для прийняття надзвичайно важливих, основоположних законів нашої держави - Акту про проголошення незалежності України та Конституції України. Декларація свого часу вселила великі надії громадянам у відродження і економічне зростання для забезпечення матеріальних і духовних потреб українського народу".

Учитель історії та правознавства Козелецької ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Ірина Чолован занурила учасників заходу в сторінки минулого, зокрема, повідомивши, що ще у ХVII-ХVIII cт. Українська козацька держава користувалася частковим суверенітетом, а на початку ХХ ст. Українська Центральна Рада проголосила ІІІ Універсалом Українську Народну Республіку, а IV Універсалом її повний суверенітет.

"Стаття 5 Конституції України говорить, що носієм суверенітету є народ. Тому саме у такий непростий для нашої країни час ми, українці, повинні залишатися єдиним дружним народом, щоб зберегти незалежність і свободу", - зауважила виступ Ірина Чолован.

Завершився захід Державним Гімном України і прекрасними віршованими рядками:

Боже - Отче всемогутній,

Захисти коханий край!

Дай нам вийти у майбутнє,

Мужність і сміливість дай!

Хай собори на руїнах

Стануть там, де ти прорік.

Суверенній Україні -

Слава нині і вовік!

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації