<<<1 - 11 з 5728>>>


19 Жовтня 2017 08:14децентралізація

Чернігівщина - серед лідерів децентралізації

– Перша п’ятірка у рейтингу областей щодо формування ОТГ виглядає так: Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Волинська, Дніпропетровська області, – наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Крім того, він повідомив, що надходження до загального фонду всіх місцевих бюджетів України за 9 місяців цього року становлять майже 135 мільярдів гривень. Якщо порівнювати з минулим роком, то приріст склав понад 31 мільярд гривень, або + 29,8%. Власні доходи місцевих бюджетів 366 об’єднаних територіальних громад зросли в 1,8 рази, або на 2,8 мільярди гривень, та склали 6,3 мільярди гривень.

 

За словами Віце-прем’єра, децентралізація

18 Жовтня 2017 15:53Історія Чернігівщини

Чернігівщина як оборонний форпост Речі Посполитої

Після укладення Деулінського перемир’я у грудні 1618 р. до складу Речі Посполитої відійшли території Смоленщини і значної частини Сіверщини (фактична їх передача була здійснена до середини наступного року). Згідно з досягнутою згодою між двома складовими цієї держави — Короною і Великим князівством Литовським — приєднані території були розподілені наступним чином: Князівство отримало Смоленщину і стародубську Сіверщину, Корона ж — чернігівську Сіверщину. Якщо перші отримали статус воєводства, то Чернігово - Сіверщина була передана в особисту адміністрацію королевича Владислава Ваза з огляду на його заслуги у військових кампаніях проти Московської держави.

Особливий статус регіону вимагав створення специфічних органів управління ним. З часом реальні владні повноваження на місцях зосередилися у руках польських представників

18 Жовтня 2017 15:38Подія

На Чернігівщині відкрито парк природи

Минулого тижня у Козелецькому районі відбулося офіційне відкриття парку природи «Беремицьке». У тестовому режимі він почав працювати навесні цього року. Створення парку розпочалося ще у 2015 році, роботи з розширення та наповнення території ведуться й досі. Його діяльність спрямована на збереження і комплексне вивчення унікальних природних комплексів Чернігівського Придесення, їх ефективного використання в оздоровчих, рекреаційних, наукових та просвітницьких цілях.

Програма відкриття включала і проведення круглого столу «Екоідеї в Україні. Ревайлдінг — перспективна природоохоронна ідеологія». Серед учасників — представники нідерландського інноваційного фонду ARK Nature, Державного агентства лісових ресурсів України, Національного університету біоресурсів і природокористування України Навчально-наукового інституту лісового

18 Жовтня 2017 12:50подія

І корисно, і приємно: пробне оцінювання фізичної підготовленості населення

Перше пробне оцінювання фізичної підготовленості населення, організоване сектором у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації відбулося 18 жовтня в сел.Козелець.

До тестування, що проходило у Козелецькій дитячо-юнацькій спортивній школі, долучилися заступник голови райдержадміністрації Віра Жидкова, керівники та спеціалісти райдержадміністрації, районних служб, управлінь, відділів, організацій, аби оцінити власну фізичну підготовленість та спланувати майбутню роботу щодо самовдосконалення.

Система оцінювання для різних вікових категорій учасників складалася з наступних випробувань: на витривалість (рівномірний біг на 2000 м, 3000 м), силу (віджимання від полу, підтягування на перекладині, стрибок у довжину з місця, присід тощо), гнучкість (нахили тулуба вперед з положення сидячи).

Оцінювання проводили тренери та спортсмени Козелецької ДЮСШ, тож

18 Жовтня 2017 09:13подія

В області перераховано пенсії майже 302 тисячам осіб

Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в області Юрій Юрченко 17 жовтня під час прес-брифінгу в облдержадміністрації.

Вже перераховано пенсії понад 92,5% від загальної кількості пенсіонерів області (без урахування пенсіонерів силових структур). Додаткові видатки складають понад 132 мільйони гривень, середній розмір підвищення на одну особу — 438 гривень. Перерахунки проведені автоматизованим способом. Кошти на виплату перерахованих пенсій надійшли своєчасно.

Юрій Юрченко детально розповів, як здійснюється виплата доплат та кому і на скільки підвищено пенсію.

Пряма мова:

 

У результаті перерахунків суми підвищення можуть становити як менше 100 гривень, так і більше двох тисяч. Юрій Юрченко наголосив, що однакового підвищення для всіх бути не

18 Жовтня 2017 08:15Подія

«Чернігівгаз» визначив фіналістів конкурсу дитячого малюнку та передав благодійну допомогу у зону АТО

ПАТ «Чернігівгаз» визначило переможців конкурсу дитячих малюнків «Безпечна Україна» до Дня захисника України. Разом з кращими малюнками, газовики передали військовим благодійну допомогу.

У конкурсі дитячих малюнків «Безпечна Україна» взяли участь 450 школярів з усієї Чернігівської області. Клієнти «Чернігівгазу» визначили трьох переможціву відкритому онлайн-голосуванні.

Упродовж тижня кожен бажаючий міг у відкритому доступі на сайті «Чернігівгазу» залишити свій голос за вподобані твори 20 номінантів. За підсумками інтернет-голосування з результатом 596 голосів І місце виборола робота Анни Свириденко з с.Линовиці – вихованка Прилуцького районного будинку школяра. Другу сходинку посіла Катерина Бондар з Коропа, отримавши 427 балів. Третє місце зайняла також вихованка Прилуцького будинку школяра з с.Івківці Заболотна Лілія, яка набрала 221 голос.

«Через

17 Жовтня 2017 16:25Історія Чернігівщини

Чернігівське князівство як перше адміністративне утворення у регіоні

Сучасні дослідники початки формування адміністративної структури Чернігово-Сіверщини вбачають у процесах, що мали місце ще на рубежі VIII-ІХ століть. Тоді на Дніпровському Лівобережжі сформувалася так звана волинцевсько-роменська культура, що відповідала племінним об’єднанням сіверян, радимичів та в’ятичів.

У другій половині ІХ ст. Нижнє Подесення увійшло до складу Київської Русі. А літописна стаття 907 р. ставить Чернігів у списку міст Русі на друге місце після Києва.

З огляду на близьке розташування до тодішньої столиці, деякий час Чернігів не мав власних князів, перебуваючи безпосередньо в управлінні київського князя чи його намісників.

Початки князівської династії літопис виводить від сина Володимира Великого, тмутороканського князя Мстислава Хороброго. У битві під Малим Лиственом у 1024

17 Жовтня 2017 15:49Актуально

Чого чекати від медичної реформи?

Верховна Рада поточного тижня розглядатиме урядовий законопроект щодо медичної реформи. Його ухвалення призведе до системних змін в системі охорони здоров’я та забезпечить надання кожному громадянину країни якісних медичних послуг. Вже наступного року розпочнеться перший етап реформи з первинної ланки медичної допомоги – сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів. На інших рівнях реформу буде впроваджено до 2020 року.

«Гроші йдуть за пацієнтом». Медична реформа передбачає зміну фінансування системи охорони здоров’я. Бюджетні кошти будуть спрямовуватись не на фінансування медичних закладів згідно з кошторисом, як зараз, а на оплату медичних послуг, наданих конкретній людині. «Гроші йтимуть за пацієнтом» – в поліклініку, в лікарню, до сімейного лікаря, куди прийшла людина за медичною допомогою. Незалежно

17 Жовтня 2017 09:17Подія в історії

16 жовтня 1917 року у Чигирині розпочав роботу з'їзд Вільного козацтва

Українські добровільні озброєні формування «для оборони вольностей українського народу та охорону ладу» почали створюватися в березні 1917 року на території Звенигородського повіту на Київщині. Вони виникали за територіальним принципом, на традиціях запорозьких козаків (з виборною старшиною) і головним чином як протидія збільшовиченим загонам демобілізованих солдатів та дезертирів. Найбільшого поширення набули на територіях, що раніше входили до складу Гетьманщини.

Основним підрозділом Вільного козацтва була сотня. Сотні об’єднувалися в курінь, курені (у межах повітів) – в полк, полки певної губернії утворювали кіш.

Товариства ставили перед собою не лише охоронні, а й культурно-просвітницькі цілі. Тому українська влада була зацікавлена в діяльності Вільного козацтва і сприяла поширенню цього руху влітку-восени

14 Жовтня 2017 14:48Подія

Свято мужності та героїзму

День захисника України асоціюється зі справжніми героями і патріотами України, учасниками війн і боротьби за нашу незалежність, Збройними силами України, волонтерами, працівниками оборонних підприємств.

З нагоди державного свята 14 жовтня в сел.Козелець відбулися заходи зі вшанування

звитяги предків, які ратними звершеннями здобули та відстояли мир, усіх, хто тепер захищає рідну землю, нашу свободу і незалежність.

У Козелецькому районному будинку культури відбулася концертна програма, підготована працівниками районного будинку культури, духовим оркестром відділу культури і туризму райдержадміністрації, наставниками і вихованцями Козелецької музичної дитячої школи, Козелецького будинку творчості дітей та юнацтва, танцювального колективу «Територія твого танцю».

До ветеранів, учасників АТО, учасників бойових дій на території інших держав

13 Жовтня 2017 15:37Подія

Про Українське військо говорили напередодні Дня захисника України

В Україні 14 жовтня відзначається не тільки народно-релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці – покровительки всього роду козацького, а й національне свято, бо Указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу цього дня офіційно встановлено День захисника України.

Це свято тих, хто носять почесне звання захисника України, уособлюють усі етапи розвитку нашого славетного війська: хто вів смертельний двобій із нацизмом, брав участь у так званих локальних воєнних конфліктах, миротворчій діяльності, хто несе сьогодні нелегку військову службу, боронить країну від ворога.

Щоб засвідчити свою повагу всім, хто носив чи носить військову форму, відділ обслуговування Козелецької центральної бібліотеки 12 жовтня провів захід «Україні

<<<1 - 11 з 5728>>>