<<<1 - 11 з 5419>>>


21 Червня 2017 14:39Подія

Про реальну історію українського села часів Голодомору 1932-1933 років - на презентації книги Сергія Бутка та Сергія Горобця

У літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. М. Коцюбинського вчора, 20 червня, зібралися відомі чернігівські історики, літератори та всі, кому цікава історія рідної держави, на презентацію книги «Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину». Автори видання – представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області Сергій Бутко та співробітник цього інституту Сергій Горобець.

За словами авторів книги, вона створена на достовірних фактах, що розкривають чимало замовчуваних сторінок з історії українців. На прикладах сіл Чернігівського та сусідніх з ним районів змальовується ситуація, характерна для сільської місцевості України в 1932-1933-х роках.

Історики намагалися показати походження, поведінку місцевого комуністичного активу, спротив населення злочинній

21 Червня 2017 08:35Подія

Чернігівщина — третя в рейтингу областей за формуванням ОТГ

Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Запорізька та Дніпропетровська області — п’ятірка лідерів у рейтингу областей за формуванням спроможних територіальних громад. Про це стало відомо сьогодні, 20 червня, в ході координаційної зустрічі «Реформа місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні: успіхи та перспективи» за участі Віце-прем’єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка.

Від Чернігівської області участь у заході взяли виконуюча обов’язки директора Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик та директор відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» в області Ірина Кудрик.

Рейтинг підготував Мінрегіон за чотирма параметрами:

— кількість ОТГ (враховувалися й дані тих громад, документи яких станом на 16 червня

21 Червня 2017 08:33Подія

Ми отримали тверду підтримку з боку США - Президент України про результати зустрічі з Президентом США

Президент України Петро Порошенко провів у Білому Домі зустріч із Президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом. «Ми отримали тверду підтримку з  боку Сполучених штатів, підтримку і щодо суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави, і тверду підтримку  в продовженні реформ в Україні», - сказав Петро Порошенко під час зустрічі з представниками засобів масової інформації у Вашингтоні. 

Президент зазначив, що порядок денний зустрічі був дуже широкий і особливо наголосив на підтримці Сполученими Штатами продовження реформ в усіх секторах, в тому числі і в енергетичному секторі. Він також повідомив, що під час переговорів обговорювались питання економічної співпраці, зокрема співпраці в ядерній енергетиці, нафтогазовій сфері, закупівлі американського вугілля, продовження співпраці щодо відновлюваних

20 Червня 2017 14:40

П’ять запитань про пенсійну реформу

Днями Національна Рада реформ при Президенті України схвалила урядовий проект пенсійної реформи. Реформа передбачає проведення осучаснення пенсій і скасування податку на пенсії для працюючих пенсіонерів вже з 1 жовтня цього року, збереження пенсійного віку і встановлення однакових для всіх правил призначення пенсій.

Раніше свою підтримку урядового законопроекту про реформування пенсійної системи висловили Міжнародний валютний фонд і Світовий банк. Цього тижня законопроект буде поданий до парламенту, аби за сприяння депутатів вже в жовтні цього року розпочати масштабні зміни вітчизняної пенсійної системи. Ці зміни дозволять збалансувати бюджет Пенсійного фонду, а головне, відновити справедливість у призначенні і виплаті пенсій.

Пенсійна реформа стосується кожного, і майбутні зміни викликають особливий інтерес громадян. До вашої уваги — п’ять

20 Червня 2017 14:30Подія

Управління соцзахисту населення надало роз'яснення щодо оновленої програми житлових субсидій

Для представників органів місцевого самоуправління спеціалісти управління соціального захисту населення райдержадміністрації 20 червня провели нараду на тему «Оновлена програма житлових субсидій: що змінилося?».

Провела нараду начальник управління соціального захисту населення Валентина Луговська. Заступник начальника управління – начальник відділу адресних соціальних виплат Людмила Іллєнко ознайомила присутніх із новими положеннями щодо житлових субсидій та правилами оформлення житлових субсидій, порушила питання монетизації зекономлених громадянами субсидій. Зокрема, вона зазначила, що ТОВ «Чергігівгаз збут» надав списки осіб, які вели енергоефективне та економне домогосподарство. Ці списки, де зазначено суму невикористаної субсидії, спеціалісти роздали представникам сільських, селищних і міської рад, які безпосередньо поінформують громадян

20 Червня 2017 08:48Подія

Все, що відбувається зараз в Україні, є в серці діаспори - Президент на зустрічі з українською громадою

Президент Петро Порошенко розпочав свій робочий візит до США з вшанування жертв Голодомору 1932-33 років в Україні та спілкування з українською громадою.

«Більшість у світі не знали, де є Україна, не кажучи вже про Голодомор. А сьогодні не знайти в світі людини, яка б нас не любила, не поважала і не віддавала данину нашому народу», - зазначив Президент.

Глава Української держави зазначив: Україна пройшла велику відстань, незважаючи на шалені випробування і подякував українській громаді США за значні зусилля і єдність.

«Все, що відбувається зараз в Україні, є в серці діаспори. Ми це відчуваємо. І нам не потрібно звертатись за допомогою - діаспора і так робить все, що може», - сказав Президент.

Петро Порошенко зазначив, що завдяки зусиллям української громади військові, що отримали поранення в АТО, отримують у США необхідну підтримку

19 Червня 2017 09:40Подія

Відвідини Верховної Ради і Будинку Уряду України

Делегація Козелецького району відвідала Верховну Раду України та Будинок Уряду. Під час екскурсії члени делегації дізналися про історію створення архітектурних управлінських споруд у столиці, ознайомилися з діяльністю народних депутатів та урядовців, оглянули зали, де проходять засідання Уряду та сесій Верховної Ради.

Крім того, у приміщенні Кабінету Міністрів України побували в нещодавно створеному музеї, де ознайомилися з історією урядів України, оглянули експозиції з документами, речами різних періодів, подарунками, що належали прем’єр-міністрам; переглянули документальний фільм про історію державотворення та уряди України, залишили подяку за можливість побувати в Будинку Уряду та змістовно проведену екскурсію у книзі відгуків.

 
 
 
 
 
 
19 Червня 2017 09:15Дата в історії

18 (5) червня 1917 року розпочався 2-й Всеукраїнський військовий з’їзд

2-й Всеукраїнський військовий з’їзд продовжив процес українізації армії, розпочатий попереднім з’їздом місяцем раніше.

Солдатський форум, попри заборону військового міністра Тимчасового уряду Олександра Керенського, проходив у будинку Оперного театру під охороною Богданівського полку і зібрав 2308 делегатів, які представляли понад півтора мільйона вояків-українців російської армії. Попередньо відкриття з’їзду планувалося на 17(4) червня 1917-го, однак через неочікувано великий наплив делегатів Троїцький народний дім, де базувався осередок клубу гетьмана Полуботка, не зміг вмістити всіх бажаючих. Тому для проведення з’їзду орендували найбільше приміщення тогочасного Києва, а його початок відтермінували на один день.

— Військовий Український З’їзд у Києві, круг якого зібралось було стільки нерозуміння

19 Червня 2017 09:03Подія

Президент доручив Уряду вже восени підвищити пенсії

Президент Петро Порошенко переконаний, що покращення економічної ситуації в країні нині дає можливість здійснити кроки, спрямовані на підвищення забезпечення пенсіонерів, які найбільше потребують підтримки з боку держави. Про це він заявив на засіданні Національної ради реформ, присвяченому пенсійній реформі.

Серед заходів, які можна здійснити вже цього року, Президент назвав осучаснення пенсій.

«Уряд має здійснити швидкі практичні кроки, які вже зараз полегшать страждання пенсіонерів. Це моя вимога, як Президента, і, впевнений, – вимога суспільства», - наголосив він.

«Людина, яка виходить на пенсію у 2016-2017 роках, маючи високу заробітну платню має високу пенсію. Людина, яка вийшла на пенсію у 2009-2010 році має той самий стаж, сплачувала внески із середньої заробітної плати так само, як це робили у 2016-2017 роках, тобто робила все, що

16 Червня 2017 17:02Подія

Духовому оркестру - 20 років

20-річчя творчої діяльності відзначив колектив духового оркестру відділу культури і туризму райдержадміністрації. Уже два десятиліття оркестр забезпечує музичний супровід під час офіційних заходів, виступає у концертних залах і на марш-парадах, дарує слухачам духовне піднесення та естетичну насолоду.

З нагоди ювілею 16 червня відбулася святкова програма у Козелецькому районному будинку культури. Цього дня колектив і його керівника і головного диригента заслуженого працівника культури Григорія Хитуна прийшли привітати курівники області й району, колеги по цеху, шанувальники.

Звертаючись до творчого колективу, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Заславський зазначив: «Духовий оркестр є яскравим пропагандистом вітчизняної і світової музичної спадщини. У його репертуарі класичні твори та обробки українських народних пісень і танцювальних

16 Червня 2017 14:54Подія

Працівників медичної галузі району урочисто привітали з професійним святом

У Козелецькому районному будинку культури 16 червня, напередодні професійного свята, зібралися медичні працівники закладів охорони здоров'я району, жителі районного центру.

Зі словами привітання до присутніх звернулася заступник голови райдержадміністрації Віра Жидкова, яка зазначила, що медичні працівники власною добротою, знаннями та досвідом  повертають людей до повноцінного життя.

«Районна державна адміністрація як орган місцевої виконавчої влади робить усе необхідне для повноцінного функціонування медичних закладів Козелеччини, їх матеріального і технічного забезпечення, збереження медичного персоналу, заохочення молодих фахівців. Протягом минулого і на початку цього років було придбано новітнє медичне обладнання для центральної районної лікарні, лабораторії, поліклінічного відділення; закуплено 2 автомобілі

<<<1 - 11 з 5419>>>